RUČNÍ MYTÍ - DRIVE WASH

rucnimyti

Ruční mytí karoserie

Tuto službu provádíme v jednom ze dvou mycích boxů. Na místa, kde je uchycený hmyz, což bývá čelní maska, kapota, zpětná zrcátka a přední sklo. Naneseme přípravek na odstraňování hmyzu, který je šetrný k laku karoserie, takže ji nevysušuje, ani nepoškozuje. Po jeho krátkém působení hmyz odstraníme houbou nebo papírovým hadříkem a karoserii opláchneme tlakovým proudem vody (WAP). Dále se celá karoserie ručně umyje šampónem pomocí autohouby, potom se spláchne vodou, nastříká voskem, znovu opláchne vodou a jelenicí vytře do sucha.Na požádání zákazníka provedeme i umytí a vytření rámů dveří a karoserie.

Čištění a ošetření pneu

Umyté a vysušené pneu natřeme pomocí houbičky speciálním přípravkem na oživení a zvýšení jejich elastičnosti, což zlepší vzhled a oddálí praskání a případné zteření pneu.

Vyčištění oken

Pokud vozidlo nebylo před tímto úkonem umyto, musí se všechna okna nejprve umýt a odmastit a potom se postupně čistí zevnitř i z venku pomocí speciální pěny, která nezanechává na oknech šmouhy. Odstraní se i znečištěné okraje na horní části dveřních oken, viditelné při jejich stažení.

Ošetření plastů interiéru

Nejprve specialním přípravkem zbavíme plastové části od prachu, mastnoty a jiných nečistot a následně je ošetříme přípravkem na oživení plastů, které obsahují vonnou přísadu.

Ošetření plast. dílů karoserie

Na umyté a vysušené plast. díly naneseme houbičkou spec. přípravek na oživení plastů karoserie, který vysušeným a vybledlým plastům vrátí jejich původní vzhled.

Luxování a suché čištění interiéru

Výkonnými vysavači odstraníme veškerý prach a hrubší nečistoty z očalouněného interiéru, do čehož jsou zahrnuty sedačky, čalouněné výplně dveří, podlaha a zavazadlový prostor, včetně podlahových koberečků a gum.

Tepování interiéru

Provádí se následně po luxování pomocí tepovacího stroje, za použití spec. nepěnivého přípravku, kterým se vlhkou cestou odstraňují zbytky prachu, nečistoty, zašlá špína a skvrny z čalounění. Na požádání zákazníka provedeme i tepování stropu interiéru.

Mytí a ošetření litých kol, poklic

Na litá kola nebo poklice se nanese rozprašovačem spec. přípravek na odstranění zapečeného prachu a grafitu, následně se hadříkem vytřou a opláchnou proudem vody.

Ošetření chromových dílů karoserie

Po umytí a vytření do sucha se chromové části ošetří spec. přípravkem a následně přeleští, čímž se na povrchu vytvoří ochranná vrstva a dosáhne se vysokého lesku.

Ošetření kožených sedadel

Kožená sedadla a ostatní části potažené kůží se jemně, ale pečlivě očistí, aby na povrchu nezůstal prach a nečistoty. Po oschnutí se do kůže vetře speciální přípravek na přírodní bázi, který se do ní vpije, ošetří ji, zvláční a oživí vzhled. Přípravek sám o sobě není mastný, takže sedadla nemohou znečistit oděv. Po asi 15 minutách se všechny kožené části otřou papírovým hadříkem pro případ, že by se v některých místech celá vrstva naneseného přípravku nevpila do kůže. Používáním tohoto přípravku se zabrání stárnutí kůže, a tím i jejímu praskání.

Renovace laku karoserie

Po umytí a očištění laku karoserie od nečistot, hmyzu a asfaltu se karoserie vytře do sucha a provede se ošetření venkovních plastů. Po té se matový a zoxidovaný lak brousí úhlovou bruskou s proměnnými otáčkami pomocí tekuté brusné pasty, která se nanáší na brusný kotouč. Postupně se přebrousí celá karoserie, přičemž se použije podle zašlosti laku a hloubky oděrek hrubost brusné pasty. Po přebroušení celé karoserie se vozidlo umyje, vytře do sucha a je připraveno na provedení dlouhodobé ochrany laku (Long-Life).

Leštění a ošetření starých laků

Na umytý a vysušený lak karoserie, zbavený nečistot, hmyzu a asfaltu, se v místech, kde je lehce poškrábán nanáší brusná pasta, kterou se drobnější rýhy a škrábance odstraní úplně, větší z části. Přebroušená místa se ošetří a rozleští přípravkem s dlouhodobou ochranou laku (Long-Life).

Dlouhodobá (čtyřměsíční) ochrana laku Long Life

Tato služba se provádí na důkladně umytém a očištěném laku karoserie, po ošetření venkovních plastů. Při nanášení tohoto přípravku, které se provádí pomocí kotouče el. leštičky, jsou plasty chráněny tenkou vrstvou a přípravek neproniká do jejich pórů. Po nanesení přípravku na celý povrch karoserie se nechá přibližně 25 min. působit a potom se el. leštičkou rozleští do vysokého lesku. Na špatně přístupných místech se nanášení i leštění provádí ručně.

mytiauta

Přednosti ručního mytí

 • Ruční mytí karoserie
 • Čištění a ošetření pneu
 • Důkladné vyčištění oken
 • Ošetření plastů interiéru
 • Ošetření plast. dílů karoserie
 • Luxování a suché čištění interiéru
 • Tepování interiéru
 • Mytí a ošetření litých kol, poklic
 • Ošetření chromových dílů karoserie
 • Ošetření kožených sedadel
 • Renovace laku karoserie
 • Leštění a ošetření starých laků
 • Dlouhodobá (čtyřměsíční) ochrana laku Long Life
Ceníky služeb

Náš tým ručního mytí